pierniki

i

Autor: BŹ

wigilia na kaliskim rynku

W tym roku Wigilia na Kaliskim Rynku ponownie na rynku! Dosłownie!

2023-11-09 17:59

Lenka, Eliza, Nikodem, Kasia i Robert - dla tej piątki w tym roku zbierane będą pieniądze podczas charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku. Impreza odbędzie się w drugi weekend grudnia. Organizatorzy - kaliska fundacja Bread of Life - chcą zebrać co najmniej 22 tysiące złotych, by wesprzeć rehabilitację chorych. Medialnym partnerem wydarzenia jest Radio Eska.

​Biała szata, aureola i skrzydła. Przydadzą się 10 grudnia w Kaliszu. Bo na rynku znowu bity będzie rekord Polski w liczbie osób przebranych za anioły. Wszystko w ramach Wigilii na Kaliskim Rynku, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie piątki chorych dzieci.

Obecny rekord to 585 osób.

Musi pojawić się w Kaliszu co najmniej 600 osób - aniołów, przebranych w białą tunikę, aureolkę i skrzydła. Skrzydła i aureolki postaramy się przygotować, ale o tuniki kaliszanie i goście muszą już zadbać we własnym zakresie. Wierzymy, że się uda - bo nigdy nas nie zawiedliście!

Mówi nam Tomasz Jeżyk, szef fundacji Bread of Life w Kaliszu, który wigilię organizuje.

Cała charytatywna impreza odbywać się będzie 9 i 10 grudnia. W tym czasie będzie kiermasz świąteczny, występny gwiazd mniejszych i większych, a dziennikarze sprzedawać będą upieczone przez siebie - jak co roku - pierniki.

Partnerem medialnym Wigilii na Kaliskim Rynku jest Radio Eska.

WIELKI QUIZ na 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Ile wiesz o odzyskaniu niepodległości przez Polskę?

Pytanie 1 z 10
Po ilu latach Polska odzyskała niepodległość w 1918 r.?
Ojcowie Niepodległej. Od idei ku Polsce z krwi i kości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE