sygnaliści

i

Autor: OKL Gołuchów

Kultura

W Gołuchowie odbędzie się Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej - zapisy ruszyły

2024-05-17 9:25

To będzie święto muzyki myśliwskiej. W podkaliskim Gołuchowie już 22 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej. Zgłoszenia już ruszyły.

To będzie już 10.edycja Międzynarodowego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej w Gołuchowie. Wszystko będzie się dziać 22 czerwca. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Lasu. 

Sygnaliści będą losować utwory, które będą musieli wykonać. Wśród kompozycji znajdują się m.in: "Koniec polowania", "Dzik na rozkładzie" czy "Powitanie" dla solistów, a dla zespołów utwory takie jak: "Zakaz strzału w miot" albo "Żubr na rozkładzie". Jury dodatkowe punkty będzie przyznawać także sygnalistom, którzy podejmą się wykonania utworu „Żubr z Gołuchowa” Romana Idzikowskiego.

Tradycji musi się stać zadość, więc i tym razem dodatkowym utworem -czwartym w kategorii Muzyka Myśliwska będzie „Żubr z Gołuchowa”. To utwór napisany przez kaliskiego kompozytora i myśliwego, Romana Idzikowskiego. Jest to kompozycja nieobowiązkowa i odrębnie oceniana. Za najlepsze jej wykonanie przewiduje się nagrodę specjalną - Anna Błaszczyk, rzeczniczka prasowa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 czerwca. Formularz dla solistów dostępy jest TUTAJ, a dla zespołów TUTAJ

Sonda
Byłeś/aś w Zamku w Gołuchowie?