Twardziele popłynęli w Kaliszu! [ZDJĘCIA]

2022-03-12 16:20

Oni zimnej wody się nie boją! W Kaliszu odbył się XIV Spływ Twardzieli. Udział w nim wzięło 34 zawodników, a pośród nich jedna zawodniczka. Pływacy mieli do pokonania blisko 4-kilometrowy odcinek rzeki Prosny, od Mostu Kolejowego w kierunku teatru.

Twardziele płynęli w wodzie, której temperatura wynosiła niespełna 4 stopnie. Pierwszy z zawodników dopłynął do mety w niecałą godzinę. Ostatni na mecie pojawił się po godzinie i 45 minutach.

W tej edycji najmłodszy zawodnik ma 14 lat, a najstarszy 76. I to jest rekord, jeżeli chodzi o wiek. Bo w poprzednim spływie najstarszy uczestnik miał 62 lata. W tegorocznej edycji udział wzięły osoby przede wszystkim z Kalisza, Ostrowa, Konina, Wilczyna, Powidza. Byli także uczestnicy z Piotrkowa Trybunalskiego i Nowej Soli.

Mówi Bogdan Olejnik, jeden z organizatorów wydarzenia.

Twardziele otrzymali specjalne medale i certyfikaty. Organizatorem wydarzenia był Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Kaliski Klub Wodny Fala.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?

Polecany artykuł:

Top Gun w Michałkowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE