kks

i

Autor: az

kks

Trzęsienie ziemi w kaliskim klubie

2024-03-19 12:02

W poniedziałek klub na specjalnej konferencji ogłosił zmiany we władzach. Do dymisji podał się dotychczasowy prezes Robert Trzęsała. Na razie zostaje jako pracownik klubu, ale nie wiadomo jeszcze na jakim stanowisku. Jego zadania przejmuje jako dyrektor wykonawczy Ilona Juskowiak, która od lipca była rzecznikiem klubu i zajmowała się jego promocją oraz umowami sponsorskimi. Oficjalnie prezesem został właściciel klubu Marcin Antczak.

Natomiast ja podjąłem decyzję, że od dziś jestem członkiem zarządu pełniącym rolę prezesa klubu. Klub jako spółka prawa handlowego nie może zostać bez zarządu, musi dalej pracować jak każda inna firma, a jako prezes odpowiadam też za to swoim majątkiem - wyjaśnia Marcin Antczak

Dyrektorem zarządzającym została Ilona Juskowiak, która od lipca była rzecznikiem klubu i zajmowała się jego promocją oraz umowami sponsorskimi.

Dziś nasze główne zadanie, to stworzyć zawodnikom jak najlepsze warunki do grania - mówi - W sporcie, w piłce nożnej zawsze tych pieniędzy brakuje. I to wsparcie jest bardzo ważne, bo to działa jak każda inna firma. Wtedy są wyniki, bo można mówić o transferach, najlepszym sztabie, sprzęcie, całej obsłudze. I wtedy po wejściu do 1 ligi można się jeszcze w niej utrzymać, bo o to chodzi. 

kks

i

Autor: kks kalisz

To nie koniec zmian, bo na dyrektora sportowego awansował Tomasz Owczarek.

Klub rozstał się natomiast z Błażejem Marciniakiem– dotychczasowym dyrektorem Akademii KKS. 

- Tutaj sytuacja wygląda tak, że Błażej był również trenerem dziewczynek w naszej Akademii - dodaje dyrektor Juskowiak. - Pożegnaliśmy się z Błażejem za porozumieniem stron. Taka była decyzja zarządu klubu w związku z licznymi skargami na Błażeja od rodziców i od trenerów Akademii. Zdecydowaliśmy, że przestanie pełnić funkcję dyrektora Akademii, ponieważ no, nie dopełnia swoich obowiązków w 100 procentach. Stąd też taka nasza decyzja.

Patronem medialnym klubu KKS KALISZ jest Radio Eska

kks

i

Autor: az