Trwają próby w Teatrze Bogusławskiego

i

Autor: Marta Rajewska Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Trwają próby w Teatrze Bogusławskiego

2021-04-21 7:46

Dla widzów, póki co zamknięte, ale aktorzy wolnego nie mają. W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu trwają przygotowania do kolejnych premier.

Teatr im. Bogusławskiego na razie bez widzów. Bo pandemia powoduje, że instytucje kultury muszą na razie pozostać zamknięte. ALE aktorzy z kaliskiego teatru się nie poddają i już szykują dla widzów dwie premiery. Będzie można je zobaczyć oczywiście, wtedy gdy sytuacja epidemiczna w kraju się ustabilizuje i Bogusławski ponownie zaprosi miłośników sztuki w swoje progi.

Pierwszy spektakl to “Czytanie ścian” wg opowiadania Mariusza Szczygła. Za reżyserię odpowiada Rudolf Zioło.

Na scenie kameralnej Rudolf Zioło realizuje spektakl “Czytanie ścian”. Jest to spektakl na podstawie opowiadania nagrodzonego nagrodą Nike tomu “Nie ma” autorstwa Mariusza Szczygła. Opowiada o dość przypadkowym spotkaniu autora z poezją czeskiej poetki Violi Fisherovej. I to spotkanie całkowicie odmieniło jego postrzeganie poezji i postrzeganie życia.

Mówi Marcelina Hertmann z kaliskiego Teatru.

Druga z przygotowywanych premier to “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” autorstwa Doroty Masłowskiej. W reżyserii Radosława Maciąga, młodego reżysera i sekretarza literackiego kaliskiego Teatru.

To szalona historia dwójki młodych ludzi, którzy budzą się w okolicach Warszawy i nie do końca wiedzą, w którą stronę powinni podążać. To przezabawny spektakl, a jednocześnie poruszający.

dodaje Marcelina Hertmann.

Pierwszy spektakl jest już prawie gotowy. Prace nad drugim jeszcze trwają.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE