IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy w Kaliszu

i

Autor: pixabay

Trwa IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy w Kaliszu [AUDIO]

2020-09-19 12:47

Rozpoczęła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy w Kaliszu. To jeden z najbardziej prestiżowych tego typu konkursów w Polsce. Do tej pory wydarzenie odbywało się w formie festiwalu, któremu towarzyszyły m.in. koncerty, wystawy czy wykłady. A w tym roku ze względu na pandemię odbywa się w formie zdalnej.

To już IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy w Kaliszu. Tegoroczny odbywa się w formie zdalnej. Jest to jeden z trudniejszych konkursów.

Na podstawie nadesłanych nagrań przez uczestników. Konkurs jest bardzo trudny, bo ma aż trzy etapy, przy czym do każdego etapu program jest zadany wcześniej i wybrany przez komisję programową. Uczestnicy naprawdę mają dużo pracy. Zrobić nagranie z tego jest bardzo ciężko. Wiele osób przygotowuje się do tego konkursu już od dwóch lat.

Mówi Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu.

IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy w Kaliszu - mówi Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu

Konkurs trwa do 20 września.

Artyści na ulicach Kalisza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE