kks ozga

i

Autor: kks kalisz

kks

Trener Paweł Ozga z kursem UEFA PRO

2024-03-06 11:24

Paweł Ozga już z certyfikatem. Trener KKS Kalisz właśnie znalazł się w światowej elicie UEFA zdobywając najwyższe możliwe uprawnienia. Przez półtora roku trwał kurs, na który zakwalifikowało się tylko 20 spośród 250 chętnych z całej Polski. W tym czasie trzeba było zaliczyć comiesięczne zjazdy szkoleniowe, ale też staże w zespołach ekstraklasy.

Przede wszystkim liczyło się doświadczenie w pracy jako pierwszy trener lub asystent na poziomie ekstraklasy - mówi Paweł Ozga: Uprawnienia dają możliwość pracy na każdym poziomie na całym świecie. To jest spełnienie marzeń i zaspokojenie swojego ego, na pewno. Każdy trener je ma, na różnym poziomie. A jeśli wejdziemy do ekstraklasy, to mogę nadal być trenerem KKS. Kurs UEFA PRO to najwyższe uprawnienia trenerskie,  jakie można mieć,  na świecie. Organizują to tylko federacje więc u nas odpowiedzialny za to jest PZPN. Nabór jest co dwa lata i przyjmuje na każdą edycję 20 osób spośród 250 startujących.

kks ozga

i

Autor: kks kalisz

A drużynę KKS w akcji zobaczymy już w piątek. Na swoim boisku podejmować będą ŁKS Łódź. Start o 18.00, a patronem medialnym trójkolorowych jest Radio Eska.