krew

i

Autor: RCKiK

To rzadkie zjawisko - magazyny krwi są PEŁNE, "mamy stabilne zapasy"

2022-03-02 12:46

To niecodzienne zjawisko. Zapasy krwi są... na wysokim poziomie. Kaliskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o chwilowe wstrzymanie się z oddawaniem tego cennego leku. Mieszkańcy południowej Wielkopolski w ostatnich dniach oblegali punkty poborowe, by oddać krew dla poszkodowanych Ukraińców. I zapasy są już bardzo duże.

Wielkopolanie ruszyli do punktów poborowych, by oddawać krew dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy teraz walczą o wolność. Zainteresowanie jest tak duże, że magazyny krwi są pełne. A ten cenny lek oddawać trzeba rozsądnie, bo kolejne pobranie może odbyć się dopiero za około 6-8 tygodni. Pomoc musi być długofalowa. 

Krwiodawcy, przed zaplanowaniem donacji zaglądajcie na stronę RCKiK w Kaliszu. Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu na chwilę obecną mamy stabilne zapasy krwi - ale sprawdzajcie nasze zapotrzebowanie na krew i jej składniki na bieżąco. 

Informuje kaliskie Krwiodawstwo. 

Magazyny są na bieżąco monitorowane. Jeżeli zapasy zaczną się kurczyć to Krwiodawstwo o wszystkim poinformuje. Śledźcie stronę placówki, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Polecany artykuł:

Karta pierwsza w Wielkopolsce
Uchodźcy na polskiej granicy
Źródło: To rzadkie zjawisko - magazyny krwi są PEŁNE, "mamy stabilne zapasy"