żłobek

i

Autor: pixabay.com

Społeczne

To dobra informacja dla rodziców! W Kaliszu powstanie nowy żłobek

2024-03-01 10:43

Rodzice maluszków będą mieli powody do zadowolenia. W Kaliszu powstanie nowy żłobek. Pobudowany zostanie na osiedlu Sulisławice.

Żłobek w Sulisławicach zostanie pobudowany przy ulicy Powstańców Śląskich. Miejsce w nim znajdzie ponad 70 dzieci. Powierzchnia obiektu będzie miała ponad 500 mkw. Budynek będzie parterowy. Przewidzianych jest kilka sal dla dzieci, kuchnia, toalety oraz pomieszczenia dla pracowników. 

Już niebawem rozpoczniemy tutaj w Sulisławicach budowę nowego żłobka dla 73 dzieci, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy całego Kalisza, nie tylko Sulisławic. Jesteśmy w miejscu, które w ostatnim czasie już bardzo się zmieniło - powstał plac zabaw, jest boisko i powstanie tutaj niebawem nowoczesny obiekt, którego bardzo w Kaliszu brakowało - mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Budowa żłobka jest możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch +, a także środków KPO. Wysokość wsparcia wynosi ponad 5 milionów złotych. Z tych pieniędzy realizowana będzie nie tylko budowa. Środki przeznaczone zostaną także na funkcjonowanie placówki przez 3 lata. Obiekt ma powstać do czerwca 2026 roku.