socca

i

Autor: Socca Heroes - Calisia Castle

Sport

To będzie święto piłki w Kaliszu - przed nami Socca Heroes Calisia Castle

2024-03-19 7:59

Będą rywalizować w socca. To sześcioosobowa odmiana piłki nożnej, która w Kaliszu jest coraz bardziej popularna. I już niedługo, bo 6 kwietnia w kaliskiej Hali Arena odbędzie się międzynarodowy turniej Socca Heroes Calisia Castle.

6 kwietnia w kaliskiej Hali Arena odbędzie się międzynarodowy turniej Socca Heroes Calisia Castle. Socca to sześcioosobowa piłka nożna i w naszym regionie zyskuje coraz więcej zwolenników. Zawodnicy będą grać 40-minutowe mecze na sztucznej murawie.

Jest to fuzja trochę futsalu i piłki jedenastoosobowej. Rozgrywka jest dużo bardziej dynamiczna niż w piłce jedenastoosobowej. Dużo więcej się dzieje, a my nazywamy, że jest to takie piłkarskie espresso. Mamy tego wszystkiego dużo więcej - jest więcej akcji, jest większa dynamika. Z naszej perspektywy ta rozgrywka jest dużo ciekawsza, niż oglądanie jedenastoosobowej piłki nożnej - mówi organizator turnieju Krystian Dąbrowski.

Do Kalisza przyjadą reprezentacje narodowe socca z kilku krajów.

Wydarzenie przełomowe, bo pierwszy raz na polskiej ziemi zagra reprezentacja narodowa socca i podejmie trzy inne reprezentacje i to nie byle jakie, bo mamy Francuzów, Anglików oraz Niemców, więc będzie to turniej reprezentacji narodowych - dodaje Krystian Dąbrowski. 

Patronem medialnym imprezy jest Radio Eska.

socca

i

Autor: Socca Heroes - Calisia Castle