masters

i

Autor: ksz

To będzie święto piłki ręcznej w Kaliszu - w czerwcu startują MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS

2022-04-07 12:47

To będzie jedna z największych takich imprez w Polsce - i odbędzie się w Kaliszu. A mowa o Mistrzostwach Polski Masters w piłce ręcznej, które rozpoczną się 10 czerwca i potrwają kilka dni. Nad Prosnę przyjedzie około 600 graczy z kilkudziesięciu zespołów z całego kraju.

Zawody rozpoczną się 10 czerwca. Mecze rozgrywane będą przez kilka dni. Do Kalisza przyjedzie około 50 zespołów z Polski. Na boisku rywalizować będą dorośli w kilku kategoriach wiekowych - mówi Jarosław Łuczak organizator mistrzostw.

Jesteśmy przygotowani do przyjęcia około 50 drużyn. W tej chwili zgłosiły się już 24 zespoły. Rozgrywki będą w pięciu kategoriach wiekowych: kobiety 35+, mężczyźni 35+, 45+, 50+ i nowość 55+.

To jest ten element tożsamości naszego miasta. Wszyscy wiemy, że szczypiorniak powstał w Szczypiornie, które jest częścią Kalisza i myślę, że warto o tym wszystkim przypominać. Liczymy na fajną imprezę. Będzie to gratka dla kibiców, dla osób, które przyjdą na mecze. Mam nadzieję, że tą rodzinną i sportową atmosferę będą chłonąć.

Dodaje prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Zawody odbędą się po raz trzeci. Przez pandemie nie były organizowane przez dwa lata. A medialnym partnerem imprezy jest Radio Eska.

Jarmark Wielkanocny w Szczecinie
Sonda
Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obroni tytuł w Lidze Mistrzów?