teatr Kalisz

i

Autor: BŹ

Teatr w Kaliszu znów zaprasza widzów! Na dwa czerwcowe weekendy!

2020-06-12 12:28

Po ponad trzymiesięcznej przerwie kaliski Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego ponownie zaprasza widzów na spektakle. Na widowni zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa - zapewniają władze teatru. Aktorzy pojawią się na scenie w dwa czerwcowe weekendy. Potem nastąpi - tradycyjna- wakacyjna przerwa.

Aktorzy pokażą się w dwóch spektaklach.  W przedostatni weekend czerwca zagrają farsowy przebój „Szalone nożyczki” (19, 20, 21 czerwca). Tydzień później sezon zamknie francuska komedia „Godzina spokoju” (26, 27, 28 czerwca).

W lipcu i sierpniu Teatr planuje przerwę wakacyjną oraz intensywne przygotowania do 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych, wyjątkowo przeniesionych na wrzesień- informuje Marcelina Hertmann, z Bogusławskiego. Jednocześnie dodaje, że podczas spektakli zostaną zachowane WSZYSTKIE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA.

W trosce o maksymalne bezpieczeństwo widzów i aktorów Teatr poszerzył zakres zasad sanitarnych, które są zalecane.  Rzędy foteli będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami (nie dotyczy opiekunów dzieci poniżej 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami). Widzowie będą mieli obowiązek zasłonięcia ust i nosa (maseczki lub przyłbice), dezynfekcji dłoni oraz zachowywania 1,5 metra odległości od innych osób. Na widowni Dużej Sceny, która standardowo mieści około 270 osób, będzie mogło zasiąść około 75 widzów. Wszystkie przestrzenie będą regularnie dezynfekowane – w tym cała widownia będzie profilaktycznie odkażana po każdym przedstawieniu z pomocą specjalistycznych urządzeń.

Podaje Marcelina Hertmann.

Przed wejściem do teatru będą także zbierane dane kontaktowe widzów, aby w razie wykrycia zakażenia umożliwić szybki kontakt ze służbami sanitarnymi.

Każdy widz będzie również poproszony o złożenie oświadczenia, że (według swojej wiedzy) nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Kasa teatru już została otwarta.  Ale Bogusławski  zachęca do kupowania biletów na czerwcowe przedstawienia przez Internet na stronie teatr.kalisz.pl/kalendarium. Wydruk biletu nie jest konieczny, wystarczy okazanie biletu elektronicznego na telefonie.

teatr Kalisz

i

Autor: Teatr im. W.Bogusławskiego w Kaliszu
Miejska wypożyczalnia rzeczy w Krakowie