Strażnicy Miejscy z Kalisza przypominają o obowiązku odśnieżania chodnika

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

STRAŻ MIEJSKA

Strażnicy Miejscy z Kalisza przypominają o obowiązku odśnieżania chodnika

2024-01-18 20:53

Chodniki przy posesjach należy odśnieżać. Przypomina Straż Miejska z Kalisza. Spacer po takim nieodśnieżonym chodniku może być niebezpieczny. Obowiązek odśnieżenia mają właściciele, zarządcy czy administratorzy budynku, przy którym chodnik się znajduje.

Właściciele, zarządcy nieruchomości, przy których znajdują się chodniki, mają obowiązek odśnieżania chodnika, usuwania błota czy jakiegoś innego zanieczyszczenia. Mówi nam Agata Dybioch, rzeczniczka Straży Miejskiej w Kaliszu.

Śliskość na chodniku możemy likwidować np. posypując go piaskiem. Oczywiście piasek użyty do usunięcia śliskości należy niezwłocznie usunąć z chodnika, w momencie kiedy ustanie przyczyna jego zastosowania. Dopuszcza się pryzmowanie śniegu i lodu na krawędzi chodnika, jednakże trzeba zawsze pamiętać, o tym, aby nie utrudnić w ten sposób ruchu pieszych, a także ruchu pojazdów.

Municypalni przypominają też, że wyrzucanie śniegu na jezdnię jest zabronione. Za nieodśnieżony chodnik można dostać nawet do 500 złotych mandatu.​

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h