szpital

i

Autor: pixabay.pl

Służba zdrowia

Sprzęt za MILION złotych od WOŚP dla szpitala w Kaliszu

2024-01-24 12:45

To pozwoli na szybką ocenę stanu zdrowia pacjenta - naprawdę szybką, bo do tej pory cała procedura trwała około 20 godzin, a teraz skróci się do... 5 sekund. Tak potrafi nowe urządzenie, które właśnie trafiło do Zakładu Mikrobiologii Klinicznej kaliskiego szpitala.

Biotyper, bo tak nazywa się urządzenie, w ciągu kilku sekund identyfikuje groźne mikroorganizmy. To pozwoli medykom na szybkie i skuteczne leczenie pacjentów w przypadku różnorodnych zakażeń. Dotychczas cała procedura trwała aż 20 godzin.

Biotyper jest to najwyższej klasy urządzenie, które w ciągu kilku sekund pozwala zidentyfikować groźne mikroorganizmy. To natomiast zupełnie zmieni możliwości diagnozowania Pacjentów i umożliwi ich szybkie i skuteczne leczenie w przypadku różnorodnych zakażeń. Rutynowa procedura (oparta na hodowli bakterii z materiału biologicznego), zabierała około 20 godzin. Ten „zaoszczędzony” przy użyciu Biotypera czas, to dla wielu chorych szansa na szybki powrót do zdrowia, a nierzadko na ocalenie życia - informuje kaliski "Okrąglak".

Biotyper przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Urządzenie jest warte aż milion złotych. W ciągu ostatnich kilku lat WOŚP wielokrotnie wspierała kaliską lecznicę. 

Warto przypomnieć, że pod koniec minionego roku, również do Zakładu Mikrobiologii Klinicznej w kaliskim szpitalu trafił zaawansowany aparat do posiewu krwi, wart 170 tysięcy złotych. Poza tym, szpital w Kaliszu, Fundacja WOŚP wsparła w ciągu kilku ostatnich lat: Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodków, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Chorób Zakaźnych, Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Oddział Otolaryngologiczny, Zespoły Ratownictwa Medycznego - czytamy dalej w komunikacie szpitala. 

Chcecie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? To przypominał FINAŁ JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! 

Sonda
Czy popierasz zaangażowanie Wojska Polskiego w akcję WOŚP?