sushi

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

kuchnia

Kalisz: Smaki Azji przy baszcie Dorotce

2023-08-03 15:11

Apetyczny weekend w centrum Kalisza. Przy baszcie Dorotce będzie można skosztować przysmaków z z odległej Azji – od Indii po Japonię. A jeśli to mało, to przy okazji można sprawdzić także potrawy z innych kontynentów.

Produkty niepowtarzalne, rzemieślnicze i według tradycyjnych przepisów. Kalisz przez najbliższy weekend będzie stolicą smakoszy. W jednym miejscu, przy baszcie Dorotce, będzie można – z pomocą kubków smakowych – przenieść się do odległych krajów Azji.

- W najbliższy weekend pakujcie widelce i udajcie się pod Basztę Dorotkę. A tam: sushi, misoshiru, pad tai, pho, won ton, pakora, curry do wyboru i koloru, samosy i wiele innych azjatyckich pyszności. Wszystko to za sprawą Festiwalu Azjatyckiego

- zachęca Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Smaków Świata, więc po kulinarnej podróży przez Azję można przenieść się do Ameryki i stamtąd wrócić do Europy.

Festiwal Azjatycki i Festiwal Smaków Świata potrwają od 4 do 6 sierpnia. 4 sierpnia startuje od 15:00 i potrwa do 21:00, 5 sierpnia – od 12:00 do 21:00, a w niedzielę 6 sierpnia od 12:00 do 18:00.

Który sławny kucharz powinien dla Ciebie gotować?

Pytanie 1 z 5
Czy jesz mięso?