#ZOSTAŃWDOMU na budynku kaliskiego ratusza

i

Autor: fot. Mirosława Zybura

Słuszna idea czy zbędna ozdoba? #zostańwdomu na kaliskim ratuszu [FOTO, WIDEO]

2020-03-25 12:26

„Zostań w domu” - zachęcają władze Kalisza. Nie tylko w internecie, ale także w miejskiej przestrzeni. Popularny hashtag z ważnym apelem jest wyświetlany na budynku kaliskiego ratusza, w formie ruchomego napisu. Pytanie tylko, po co?

Hasło  „Zostań w domu” promują dosłownie wszyscy, od służb i lekarzy, przez polityków, celebrytów i media, na instytucjach kultury skończywszy. Chyba nie ma w Polsce osoby, do której taki komunikat by nie dotarł. W niektórych miastach apel wyświetlany jest także w ramach systemu informowania mieszkańców, np. na ekranach przy głównych trasach. Apel wyświetlano nawet na Stadionie Narodowym w Warszawie, oczywiście z odpowiednim rozmachem.

W Kaliszu także zdecydowano się na formę bardziej „atrakcyjną” dla oka - na budynku ratusza. Nie wiadomo jednak dla kogo, bo wieczorem, kiedy wizualizacja jest wyświetlana - wszyscy siedzą w domach.

#Zostańwdomu na kaliskim ratuszu

O tej porze na Głównym Rynku po prostu nie ma żywej duszy, zwłaszcza teraz. Zdaniem niektórych internautów z Kalisza, taka iluminacja to po prostu zbędna „ozdoba”, kiedy i tak wszyscy zainteresowani wiedzą, że mają nie wychodzić bez potrzeby.

Zapytaliśmy biuro prasowe kaliskiego Urzędu Miejskiego, ile ta iluminacja na czas pandemii ma kosztować. Nadal czekamy na odpowiedź.