#ZOSTAŃWDOMU na budynku kaliskiego ratusza

i

Autor: fot. Mirosława Zybura

Słuszna idea czy zbędna ozdoba? #zostańwdomu na kaliskim ratuszu [FOTO, WIDEO]

2020-03-25 12:26

„Zostań w domu” - zachęcają władze Kalisza. Nie tylko w internecie, ale także w miejskiej przestrzeni. Popularny hashtag z ważnym apelem jest wyświetlany na budynku kaliskiego ratusza, w formie ruchomego napisu. Pytanie tylko, po co?

Hasło  „Zostań w domu” promują dosłownie wszyscy, od służb i lekarzy, przez polityków, celebrytów i media, na instytucjach kultury skończywszy. Chyba nie ma w Polsce osoby, do której taki komunikat by nie dotarł. W niektórych miastach apel wyświetlany jest także w ramach systemu informowania mieszkańców, np. na ekranach przy głównych trasach. Apel wyświetlano nawet na Stadionie Narodowym w Warszawie, oczywiście z odpowiednim rozmachem.

W Kaliszu także zdecydowano się na formę bardziej „atrakcyjną” dla oka - na budynku ratusza. Nie wiadomo jednak dla kogo, bo wieczorem, kiedy wizualizacja jest wyświetlana - wszyscy siedzą w domach.

#Zostańwdomu na kaliskim ratuszu

O tej porze na Głównym Rynku po prostu nie ma żywej duszy, zwłaszcza teraz. Zdaniem niektórych internautów z Kalisza, taka iluminacja to po prostu zbędna „ozdoba”, kiedy i tak wszyscy zainteresowani wiedzą, że mają nie wychodzić bez potrzeby.

Zapytaliśmy biuro prasowe kaliskiego Urzędu Miejskiego, ile ta iluminacja na czas pandemii ma kosztować. Nadal czekamy na odpowiedź.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE