Teraz twórcy gry chcą nawiązać do tych wspomnień, które są związane także z historią Kalisza.
– Projekt, adresowany zarówno do dzieci młodzieży, jak i dorosłych, w tym seniorów 60+, zakłada powstanie mobilnej gry na smartfony opartej o książkę „Dusza zaklęta w fortepianie” Elwiry Fibiger i wspomnień o jej wielopokoleniowej rodzinie – twórcach słynnej fabryki fortepianów. Zaprojektowana zostanie w dwóch trybach: jako gra terenowa oraz on-line. Dzięki dwóm wariantom grę będzie można dopasować do sytuacji i możliwości, jakie daje otoczenie, pandemiczne ograniczenia i przepisy prawa. W wariancie terenowym poszczególne „punkty” wyposażone będą dodatkowo w plakaty zawierające kody QR, pod którymi kryły się będą treści audio i wideo poszerzające wiedzę o losach słynnej rodziny fabrykantów. Finał gry, organizowanej w ustanowionym przez Miasto Kalisz Roku Fibigerów, i przy okazji czterech ważnych rocznic związanych z członkami słynnej familii, wzbogacony zostanie o spotkanie z autorką książki
– mówi Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.
Gra „Śladami Fibigerów” powstaje w ramach rządowego programu „Partnerstwo dla książki”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Książki.
Do tej pory kaliska biblioteka przygotowała grę przeglądarkową o Stefanie Szolc-Rogozińskim oraz, wspólnie z młodzieżą, mobilny quest "Kaliskie ścieżki w wojnie polsko-bolszewickiej".
Polecany artykuł: