OCK

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Kultury

IMPREZA

Rozpoczynamy Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Atrakcji nie zabraknie, sprawdźcie pełną rozpiskę!

2024-06-14 13:29

Letnie LeżaKinowanie, Lokalny Ryneczek, Jam Session, Przekroczyć granice i wiele innych. To wszystko już w najbliższych dniach w Ostrzeszowie. Rozpoczynamy Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Te potrwają do 23 czerwca - no i w tym czasie atrakcji nie zabraknie. Jesteście ciekawi, co dokładnie będzie się działo? Sprawdźcie pełną rozpiskę, by nic Wam nie umknęło ;)

To już dziś! Wielkie święto, na które wszyscy czekaliśmy. Rozpoczynamy Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Przed nami ponad tydzień atrakcji. Jeszcze dziś na dziedzińcu Kazimierzowskiej Baszty odbędzie się pierwszy w tym roku seans pod chmurką. To w ramach cyklu Letnie LeżaKinowanie. Startujemy z ponadczasową animacją Król Lew. To o 21:00.

Jutro z kolei możemy wybrać się na Klasyczny Zlot Diagnostyczny. Będą trzy strefy moto - amerykańska, japońska i klasyczna, a potem impreza przy technobusie. Jutro także w Alchemiku, muzycy - zawodowcy i amatorzy - będą mogli spróbować swoich sił na scenie i wspólnie poimprowizować. To w ramach Jam Session. 

W niedzielę odwiedzamy ostrzeszowski ratusz, gdzie odbędzie się finisaż wystawy ,,Portret z Wierszy i Pamięci. Grupa poetycka Wołyń'' oraz promocja książki poświęconej pamięci Stefana Szajdaka, jednego ze współzałożycieli grupy. To o 14:30. Później przenosimy się na Zamkowy Dziedziniec, by wysłuchać koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. 

W poniedziałek OCK przygotowało prawdziwą gratkę dla miłośników poezji śpiewanej - koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Z tego, co wiemy - bilety rozeszły się ,,jak świeże bułeczki''.

Wtorek - 18 czerwca - to ponowna wizyta w ratuszu, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej jubileuszowi 55 - lecia muzeum. Znajdziemy na niej szereg pamiątek i archiwalne eksponaty. Będzie też kilka słów o historii muzeum oraz Baszty Kazimierzowskiej - w tym roku mija 50 lat od jej renowacji. 

W środę odbędzie się spotkanie z cyklu ,,Przekroczyć granice''. Tym razem gościem będzie ostrzeszowianin - znany i ceniony w wielkim świecie - Szymon Chwalisz. Jakie motywy malarskie go inspirują? Jak rozpoczęła się jego przygoda z WOŚP? Jakie techniki malarskie są mu najbliższe? Chcecie poznać odpowiedzi na te pytania? Wpadnijcie na Zamkowy Dziedziniec. Start (19 czerwca) o 18:00.

Czwartek i piątek to z kolei coś dla amatorów ruchu. Najpierw odbędą się warsztaty ze skateboardingu i oficjalne otwarcie skateparku, a dzień później przywitamy wakacje na ostrzeszowskim kąpielisku. 

Perełka na sam koniec - w weekend finałowy (22-23 czerwca) zagrają znani z ekranów i odbiorników Organek, Dawid Kwiatkowski, Cyrko, Ania Dąbrowska i AVI. Będzie się działo!

Warto też wspomnieć, że od 19 do 23 czerwca będzie można wyskoczyć na Lokalny Ryneczek. A na nim - wszystko to, co naturalne, eko i spod rąk regionalnych przetwórców.

Patronem medialnym Dni Ziemi Ostrzeszowskiej jest Radio Eska. 

plakat

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Kultury

QUIZ. Hity weselne, przy których nóżka chodzi sama! Mówią, że nie znają, a każdy śpiewa! Dokończysz?

Pytanie 1 z 10
Przez twe oczy, te oczy zielone oszalałem/Gwiazdy chyba...
Źródło: Rozpoczynamy Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Atrakcji nie zabraknie, sprawdźcie pełną rozpiskę!