Rozpoczyna się kolejna edycja  Budżetu Obywatelskiego Kalisza 2022

i

Autor: Marta Rajewska Ratusz w Kaliszu

Rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Kalisza 2022

2021-04-19 11:30

Rusza kolejna, ósma już edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. Od 5 do 14 maja kaliszanie będą mogli zgłaszać projekty zadań, które zostaną wykonane w ramach budżetu.

Budżet Obywatelski Miasta Kalisza już od ośmiu lat cieszy się ogromnym uznaniem wśród kaliszan. Od środy 5 maja, do piątku 14 maja mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać projekty zadań.

Projekt można złożyć na dwa sposoby: wrzucając wniosek do urny, która będzie dostępna przy punkcie informacyjnym Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a.

Bądź wysyłając list na adres:

Urząd Miasta Kalisza Wydział Rozwoju Miasta ul. Kościuszki 1a 62-800 Kalisz

z adnotacją na kopercie “BO 2022” dołączając dane kontaktowe (zapisane na oddzielnej kartce: numer telefonu i adres e-mail)

Na ten cel miasto przygotowało 3 800 000 złotych, z tego 800 000 złotych na zadania ogólnomiejskie. Z tej ostatniej puli 400 tysięcy złotych będzie przeznaczone na ogólnomiejskie projekty zielone np. nasadzenia drzew i kwiatów czy nowe skwery. Na pozostałe projekty o charakterze ogólnomiejskim miasto chce przeznaczyć kolejne 400 tysięcy złotych. Na zadania lokalne zostaną rozdysponowane 3 miliony złotych. Listy zakwalifikowanych projektów poznamy na początku września. Głosowanie odbędzie się po 20-stym września. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 października.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ: https://bo.kalisz.pl/

Akcelerator Kultury już działa w Kaliszu