EKOLOGIA

Pszczoły królowały w Kaliszu [ZDJĘCIA]

2023-08-13 18:07

To było prawdziwe święto pszczół. W Kaliszu już po raz trzeci odbył się Wielkopolski Dzień Pszczół. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 13 sierpnia w Parku Miejskim przy Bazylice. Były pokazy pszczelarskie, pasieka edukacyjna oraz atrakcje dla najmłodszych. Chętni mogli spróbować miodowych wyrobów.

Wydarzenie zorganizował Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Tego typu festyny mają na celu pokazanie jak wygląda życie pszczół i jak ważną rolę odgrywają w ekosystemie.

Cieszę się, że po raz trzeci Wielkopolski Dzień Pszczół odbywa się w Kaliszu. 8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół i zawsze w okolicach tego święta organizujemy tego typu wydarzenia. Jestem przekonany, że znajdziecie Państwo dla siebie wiele atrakcji. Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Myślę, że to jest czas, który możecie spędzić wspólnie z rodzinami tutaj w Parku Miejskim przy Bazylice św. Józefa – mówił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od wielu lat regularnie wspiera sektor pszczelarski w naszym regionie.

6 lat temu po raz pierwszy z budżetu województwa przeznaczyliśmy 2 miliony złotych bezpośredniego wsparcia na zakup węzy pszczelej. Później to powtarzaliśmy. W sumie przez 6 lat z budżetu województwa wydaliśmy 12 milionów złotych dla pszczelarzy - tłumaczył Krzysztof Grabowski.

Oprócz bezpośredniego wsparcia, Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazuje fundusze na zakup sadzonek drzew miododajnych.

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznasz te kwiaty. Bez tej wiedzy nie zaczynaj pracy w ogrodzie

Pytanie 1 z 8
Ismena to inaczej
quiz