bociany

i

Autor: Agata Dera/bociany z przygodzic/fb

bociany z przygodzic

Przygodzice. "Dzieje się" w słynnym gnieździe na kominie przy Urzędzie Gminy

2024-04-29 6:24

Jest! Pierwsze jajo w słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego. Pojawiło się w niedzielny wieczór. Internauci, którzy czujnie śledzą to, co dzieje się na przygodzickim kominie - zauważyli je przed godziną 21.00.

Na TEN MOMENT internauci, którzy dokładnie śledzą to, co dzieje się w Przygodzicach, czekali z "zapartym tchem".

Ubiegłoroczne doświadczenie - kiedy w gnieździe - po raz pierwszy w historii projektu - nie było pary ani młodych - pokazało, że tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Byliśmy już nawet świadkami walki o słynne gniazdo!

W tym roku para zasiedliła gniazdo później niż zwykle - bo dopiero na początku kwietnia. Było trochę zawirowań i obaw, czy bociany zostaną tu na dłużej. Ale udało się. Para - PRZYGODA I DZIEDZIC - bo tak zawsze nazywane są przygodzickie bociany - doczekała się pierwszego jaja. Kolejne może pojawić się już jutro wieczorem.

Wszystko możecie na bieżąco śledzić na bociany.przygodzice.pl

Sam projekt i podglądanie bocianów w tym gnieździe trwa od 2006 roku i jest najdłuższym tego typu w Polsce. W tym czasie przed kamerą - wykluło się ponad 50 małych boćków. Były też dwa sezony, gdy gniazdo zamieszkiwał jeden bocian. I ten ubiegłoroczny, kiedy gniazdo nie miało stałych lokatorów.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313
Źródło: Przygodzice. "Dzieje się" w słynnym gnieździe na kominie przy Urzędzie Gminy