Bezpieczna Jazda z kaskiem

i

Autor: MR

Promowali bezpieczną "jazdę z kaskiem" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-22 11:19

Bezpieczna jazda z kaskiem! Wczoraj w kaliskim skateparku najlepsi z najlepszych uczyli właśnie BEZPIECZNEJ jazdy na deskorolce, BMX czy hulajnodze. A przy okazji zwrócili uwagę na to, jak ważne jest noszenie kasku i ochraniaczy.

Miłośnicy jazdy na deskorolce, BMX czy hulajnodze mogli pokazać swoje umiejętności, a przy okazji dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznej jazdy. To dzięki imprezie, która odbyła się wczoraj (niedziela) w kaliskim skateparku.

To bardzo ważne, żebyśmy na tego typu obiektach i nie tylko - dbali o swoje bezpieczeństwo. Chcemy propagować noszenie kasku, stąd ta akcja.

Mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Kask należy nosić. Przekonywali członkowie Stowarzyszenia Kask jest Cool, które powstało po tragicznej śmierci 16-letniego Dominika. Pisaliśmy o tym TUTAJ: https://www.eska.pl/kalisz/co-dokladnie-wydarzylo-sie-w-kaliskim-skateparku-prokuratura-rozpoczyna-sledztwo-aa-4PJE-TUHp-jNNB.html. Jego głównym celem jest uświadamianie młodym ludziom jak ważne jest noszenie kasku.

Chcemy doprowadzić do modyfikacji  przepisów prawa, które wprowadzi obowiązek noszenia kasków do określonego wieku. Zdajemy sobie sprawę, że nakazać wszystkim będzie trudno. Natomiast wierzymy w to, że do tego 18-stego roku życia uda się to zrobić.

Mówi Rafał Wieczorek, prezes Stowarzyszenia Kask Jest Cool.

Kask może uratować zdrowie i życie i że warto w nim jeździć przekonywali także - a może przede wszystkim - młodzi wyczynowcy.

- To jest naprawdę jedna z najważniejszych rzeczy, ponieważ nawet gdy coś nam się nie uda, to kask nas ochroni. Oczywiście niektórzy noszą jeszcze usztywniacze karku i inne ochroniacze. KASK to jest jednak podstawa. - mówi Mateusz.

- Miałem taki przypadek, że jak skakałem przez rower, to niestety wybiłem sobie zęba. Postanowiłem kupić kask i od tego momentu jeżdżę w kasku. - dodaje Paweł.

Bezpieczna jazda z kaskiem