dziecko

i

Autor: pixabay

śmierć dziecka

Prokuratura bada sprawę śmierci pięciomiesięcznego dziecka

2023-09-16 19:50

Prokuratura wszczęła czynności wyjaśniające w sprawie śmierci pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu – powiedział w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło po godz. 13 w jednym z mieszkań na os. Widok w Kaliszu. Pogotowie zostało wezwane do siniejącego pięciomiesięcznego niemowlęcia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziecka. Na miejsce przybyli policjanci, prokurator i lekarz medycyny sądowej.

- Dokonano wstępnych oględzin ciała dziecka, zgromadzono też dane medyczne dotyczące stanu jego zdrowia. Wstępnie nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby na jednoznaczne stwierdzenie przyczyny zgonu – powiedział prokurator Maciej Meler.

Dodał, że w celu ustalenia mechanizmu śmierci niemowlęcia została zlecona sądowo-lekarska sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek w Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Odtworzenie tragicznego zdarzenia - jak wyjaśnił prokurator – będzie możliwe po przesłuchaniu rodziców dziecka. Jak informuje portal kalisz24.info, przy dziecku nie było żadnej osoby dorosłej.

Ogrodnicze święto w Szczecinie