siekiera

i

Autor: pixabay

Prokuratorskie zarzuty dla seniora z Kalisza, który siekierą zaatakował innego mężczyznę

2021-01-07 12:35

Są zarzuty, jest trzymiesięczny areszt dla 73 - letniego mieszkańca Kalisza, który w miniony wtorek ( 5.01) - na ulicy ​w centrum miasta zaatakował siekierą innego mężczyznę. Krewki senior uderzył o 3 lata starszego mężczyznę w głowę. Szczegóły wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

73 - letni mężczyzna został zatrzymany tuż po zdarzeniu. Trafił do szpitala w Kaliszu, ale tylko na moment. Potem zajęli się nim policjanci i prokurator.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

73 - latek podszedł do pokrzywdzonego i bez żadnego powodu, bez słowa wyciągnął spod kurtki siekierę i zadał ciosy w okolice głowy. Siekiera miała 44 - centymetrowy trzonek i ostrze o rozmiarze ponad 12 centymetrów.  Zdaniem biegłego rany zadane pokrzywdzonemu realnie zagrażały jego życiu.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - mówi prokurator Maciej Meler

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 73 - latek nie przyznał się do winy. Prokuratura wnosić będzie o przebadanie go przez biegłych psychiatrów.

Poszkodowany 76- latek opuścił szpital po kilku godzinach. Jest pod kontrolą lekarzy.

Podejrzanemu - za usiłowanie zabójstwa - grozi nawet dożywocie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Ogród Botaniczny zimą