Powiat kaliski. Zamiana na stanowisku starosty

i

Autor: mraj

SAMORZĄD

Powiat kaliski. Zmiana na stanowisku starosty

2024-05-29 9:30

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Duże zmiany nadchodzą w Powiecie Kaliskim. Nowym starostą został Jan Adam Kłysz. Zastąpi on Krzysztofa Nosala, który tę funkcję pełnił od blisko 18 lat.

Podczas Sesji Rady Powiatu Radny Polskiego Stronnictwa Ludowego – Dariusz Korczyński zgłosił swojego partyjnego kolegę i dotychczasowego starostę – Krzysztofa Nosala. Natomiast radny Henryk Kurek z Prawa i Sprawiedliwości – Jana Adama Kłysza również z PSL. W poprzedniej kadencji Jan Adam Kłysz pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu, a jeszcze wcześniej był wicestarostą.

Była to dla mnie bardzo trudna decyzja, ponieważ musiałem złamać takie utrwalone reguły zasad, ale demokracja jest taka jaka jest. Każdy ma prawo startować i występować o tę funkcję. Dla mnie najważniejsze są pewne wartości. Tą wartością są mieszkańcy powiatu kaliskiego i budowanie tej wspólnoty razem ze wszystkimi ugrupowaniami, które w tej Radzie zasiadają – mówi Jan Adam Kłysz.

W tajnym głosowaniu Jan Kłysz otrzymał 11 głosów na TAK. Na Krzysztofa Nosala zagłosowało 9 radnych. 1 głos był nieważny.

Zawsze mówiłem, że mam swoje wartości i kiedy przyjdzie ten czas i przestanę być starostą to tak jak w sprawach dla mnie ważnych, pójdę przed obraz Świętej Rodziny podziękować za 17,5 roku pracy, którą wykonywałem z pasją. Nie będę rozżalony i nadal będę wierzył w ludzi - mówi Krzysztof Nosal.

Po wyborze starosty ogłoszono przerwę w obradach sesji. Będzie kontynuowana w środę, 5 czerwca.

Quiz. Województwa w Polsce. Czy potrafisz rozpoznać ich stolice?

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa dolnośląskiego to: