Powiat Kaliski z nowym Zarządem

i

Autor: mraj

SAMORZĄD

Powiat Kaliski z nowym Zarządem

2024-06-05 15:00

Jest nowy Zarząd Powiatu Kaliskiego. Podczas dzisiejszej sesji (5 czerwca) na stanowisko wicestarosty kaliskiego wybrano Pawła Kaletę. Członkami zarządu zostali Ewa Woźniak, Krzysztof Dziedzic i Zbigniew Słodowy.

II Sesja Rady Powiatu Kaliskiego była kontynuacją tej sprzed tygodnia. Na początku z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu odwołano Krzysztofa Dziedzica z PiS. Jego miejsce zajmie Wincenty Nowak z PiS. W tajnym głosowaniu Wincenty Nowak otrzymał 16 głosów ZA, 0 PRZECIW, 4 WSTRZYMUJĄCE SIĘ, a 1 głos był NIEWAŻNY. Następnie radni głosowali nad wyborem wicestarosty. Starosta Jan Adam Kłysz zgłosił kandydaturę Pawła Kalety z PiS. Była to jedyna kandydatura zgłoszona na stanowisko wicestarosty. Paweł Kaleta ma 34 lata i jest przedsiębiorcą. To jego trzecia kadencja w Radzie Powiatu. Ostatecznie Paweł Kaleta zdobył 14 głosów ZA, 6 osób WSTRZYMAŁO SIĘ, 1 głos był NIEWAŻNY.

Musimy zacząć od podsumowania tego co się przez te wszystkie lata w Powiecie Kaliskim działo. Myślę, że musimy sprawdzić jak zostały wydatkowane środki i pracować, aby te środki były pozyskiwane w jeszcze większej ilości, abyśmy mądrze nimi gospodarowali – mówi Paweł Kaleta, wicestarosta kaliski.

Podczas środowej sesji Rady Powiatu wybrano także członków Zarządu Powiatu Kaliskiego VII kadencji Rady Powiatu Kaliskiego. W nowym zarządzie zasiądą: Ewa Woźniak - wieloletnia specjalistka i koordynator Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych pracująca w Stowarzyszeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, Krzysztof Dziedzic z PiS i Zbigniew Słodowy z Ziemi Kaliskiej Razem. 

Powiat Kaliski z nowym Zarządem

i

Autor: mraj na zdj. od lewej Paweł Kaleta, nowy wicestarosta i Jan Adam Kłysz, starosta Powiatu Kaliskiego
Powiat Kaliski z nowym Zarządem

i

Autor: Powiat Kaliski na zdj. od lewej: Krzysztof Dziedzic, Członek Zarządu/ Jan Adam Kłysz, Starosta Kaliski/Ewa Woźniak, Członek Zarządu/ Paweł Kaleta, Wicestarosta/ Zbigniew Słodowy, Członek Zarządu

Quiz. Śmieszne przysłowia na poprawę humoru. Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 13
Baba o szydle, dziad o...