Kalisz. Festiwal „W Obiektywie. Spotkania istotne” po raz trzeci

i

Autor: OKP Wieża Ciśnień w Kaliszu

KULTURA

Kalisz. Festiwal „W Obiektywie. Spotkania istotne” po raz trzeci

2024-06-05 14:10

Pokazy filmowe, rozmowy o sztuce, wystawy. W Kaliszu startuje festiwal „W obiektywie. Spotkania istotne”. Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci. Główna część festiwalu rozpoczyna się dzisiaj (05.06) i potrwa do niedzieli (09.06).

Dziś (środa) uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film „Liczba doskonała” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Projekcja odbędzie się w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat. Początek o 18.00.

Cały festiwal jest skupiony wokół różnych sztuk wizualnych, dlatego opowiadamy o różnych sztukach, w tym roku m.in o teatrze, filmie. Będą też elementy muzyczne. Zaczynaliśmy częścią fotograficzną, więc fotografia też była ważnym aspektem – mówi Justyna Janczak z Wieży Ciśnień w Kaliszu, która organizuje festiwal.

PROGRAM:

5 czerwca - projekcja filmu “Liczba doskonała”, reż. K. Zanussi

6 czerwca - projekcja filmu o Ryszardzie Cieślaku, spotkanie z Ludmiłą Cieślak oraz Andrzejem Paluchiewiczem

7 czerwca - wystawa prac malarki i performerki Agaty di Masternak

8 czerwca - projekcja filmu “Chłopi”, spotkanie z twórcami produkcji

9 czerwca - projekcja filmu “Życie, jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” oraz spotkanie z legendarnym reżyserem Krzysztofem Zanussim, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

5 lipca - projekcja filmu “Twarze Agaty” - spotkanie z Agatą di Masternak, reżyserką Małgorzatą Kozerą oraz producentką Marią Krauss

6 lipca - koncert Maniucha i Ksawery

Quiz. Śmieszne przysłowia na poprawę humoru. Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 13
Baba o szydle, dziad o...