Powiat Kaliski. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów zawiezie czek do Jurka Owsiaka

i

Autor: Powiat Kaliski Uczestnicy Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów w studiu WOŚP/ zdj. archiwalne

WOŚP

Powiat Kaliski. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów zawiezie czek do Jurka Owsiaka

2024-01-26 14:00

Pojadą z czekiem do Jurka Owsiaka. I to na rowerach. Z Kalisza do Warszawy już po raz 24. wyruszy Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów z Kalisza i Powiatu Kaliskiego. Wszystko odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 stycznia.

Co roku na rowery wsiadają śmiałkowie, którzy mimo śniegu, mrozu, deszczu czy wiatru, jadą do Warszawy na Wielki Finał WOŚP. Warto dodać, że to jedyna taka sztafeta cyklistów w Polsce, która jeździ już tak od 24 lat! Powiat Kaliski w ramach Sztabu Imprez Zamkniętych wośpową zbiórkę rozpoczął już 15 stycznia. W najbliższą niedzielę, 28 stycznia blisko 30 rowerzystów zawiezie czek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszyscy razem w niedzielę wyruszymy razem o 8.30 sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu i przejedziemy całą trasę, żeby wieczorem pojawić się w studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam też będziemy świętować. Oczywiście pojedziemy z czekiem. Już zakończyły się Kaliskie Zbiórki Zamknięte. Cały czas liczymy te pieniądze. Na razie na koncie naszego Sztabu jest ponad 50 tysięcy złotych. Dodam, że cały czas mamy wystawione różne licytacje - mówi nam Wioletta Przybylska, szef sztabu Powiatu Kaliskiego i Kaliskiej Sztafety Cyklistów.

Warto nadmienić, że podczas wszystkich dotychczasowych edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych wolontariusze zarejestrowani w sztabie koordynowanym przez Powiat Kaliski zebrali na rzecz WOŚP łączną kwotę 400 761, 73 złotych, z czego w minionym roku udało się zebrać aż 50 481 złotych! Orkiestra Jurka Owsiaka zagra po raz 32. Cel tegorocznej zbiórki to płuca po pandemii.

QUIZ: Wpierasz WOŚP? Pokaż, jak dobrze znasz Orkiestrę!

Pytanie 1 z 14
W którym roku została założona Fundacja WOŚP?