wośp

i

Autor: Fundacja WOŚP

Społeczne

Nietypowe, bo BALONOWE światełko do nieba - co jeszcze będzie się działo podczas finału WOŚP w Kaliszu?

2024-01-22 9:46

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę (28.01). W akcję jak zawsze włącza się też Kalisz. Na ulicach spotkacie wolontariuszy z puszkami, nie zabraknie też występów artystycznych i licytacji. W tym roku jest jednak kilka zmian.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu zostanie przeniesiony z Hali Arena do Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Łódzkiej. To właśnie tu na mieszkańców będą czekać różne atrakcje i licytacje. 

Wszystko zacznie się o godzinie 15:00. Wystąpią: Talent Studio, L'art Szkoła Tańca, KKS Włókniarz - sekcja gimnastyki artystycznej, Sieraszewski Dance Studio, Fabryka Tańca Różańscy i podopieczni Piano Song. O godzinie 20:00 planowane jest nietypowe, bo balonowe światełko do nieba. 

Mamy różne zdanie w kwestii fajerwerków, społeczeństwo jest bardzo podzielone. Ale Jurek Owsiak już wiele lat temu mówił, apelował tam gdzie jest możliwość, żeby nie strzelać, nie używać fajerwerków. Jest to dobrze odebrane wśród stowarzyszeń, towarzystw pro zwierzęcych. Nie strzelaliśmy podczas Sylwestera i podjęliśmy decyzję, by nie strzelać także podczas finału Wielkiej Orkiestry. Zamiast chcemy wypuścić podświetlone balony - mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Miasto ma zamiar wypuścić w niebo 500 balonów. 

Dodatkowo w godzinach 15:30-19:30 w ramach WOŚP będzie można oddać krew. Przy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Łódzkiej stanie mobilny ambulans właśnie do poboru krwi. 

WOŚP zagra już po raz 32. W tym roku zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Sonda
Popierasz protesty rolników?