pożar

Potężny pożar pod Kaliszem. Dym widać było z kilkunastu kilometrów [ZDJĘCIA]

2023-07-09 20:57

Ogromny pożar na terenie gminy Koźminek. Paliły się hale magazynowe gospodarstwa ogrodniczego. Na miejscu pracują jeszcze strażacy, ale ogień udało się już opanować. Dogaszanie powinno zakończyć się jeszcze dziś. W wyniku pożaru ranna została jedna osoba. Trafiła do szpitala w Kaliszu.

Ogień pojawił w niedzielne popołudnie w hali magazynowej w firmie ogrodniczej w Nowym Nakwasinie w gminie Koźminek.

Na miejsce wysłano łącznie 23 jednostki straży pożarnej, w tym specjalistyczną jednostkę z Ostrowa, która ma kontener z aparatami ochrony dróg oddechowych oraz zespół medyczny z PSP w Pleszewie.

Jest to pożar obiektu o powierzchni około 500 m2 – mówi nam Jakub Pietrzak, rzecznik PSP w Kaliszu. - To duży pożar. I trudny. By nie zabrakło wody do gaszenia strażacy zbudowali magistralę wodną z pobliskiego stawu, pluton z Kalisza zbudował zasilanie wodne, tak by była ciągłość podawania. W hali magazynowej, w której doszło do pożaru, znajdowały się urządzenia potrzebne do produkcji ogrodniczej.

To materiały łatwopalne, dlatego prócz gaszenia trzeba było szybko te rzeczy wynosić, by nie stanowiły zagrożenia. Część z nich była nadpalona, część się paliła.

Jakby tego było mało, na terenie, gdzie trwa akcja gaśnicza doszło też do wypadku. Prywatny samochód dachował. Jedna osoba została ranna.

Akcja gaśnicza powoli się kończy. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić cały teren.

Obecnie trudno mówić o przyczynach. Wiadomo, że był to pożar duży. Dym widać było z kilkunastu kilometrów.

Szczegóły wyjaśniać będzie policja i prokuratura.

Gdzie wybrać się na wakacje? Ten QUIZ pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytanie!

Pytanie 1 z 5
Czy wolisz aktywnie spędzać czas, czy może preferujesz leniwy odpoczynek?