rozmowa

i

Autor: kalisz.pl

Społeczne

Porozmawiają o języku polityki - kolejne spotkanie w ramach AKADEMII DIALOGU w Kaliszu już JUTRO

2024-03-19 7:48

O jakości języka polityki - będzie mowa podczas jutrzejszego (20.03) spotkania w kaliskim Akceleratorze Kultury. Wszystko w ramach Akademii Dialogu.

Jaka jest odpowiedzialność polityków za kreowanie mowy i postaw nienawiści oraz braku tolerancji? Odpowiedzi na między innymi to pytanie będą szukać uczestnicy jutrzejszego (20.03) spotkania w ramach "Akademii Dialogu" w Kaliszu. Projekt realizowany jest w Akceleratorze Kultury, a jego celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się i prezentacji swoich poglądów w kulturalny sposób. Tym razem uczestnicy porozmawiają o języku polityki. 

Zaostrzająca się walka polityczna skutkuje od wielu lat brutalizacją języka debaty politycznej, który rodzi głębokie podziały w społeczeństwie. Jaka jest więc odpowiedzialność polityków jako medialnych ludzi wpływu i liderów społecznych za kreowanie mowy i postaw nienawiści oraz braku tolerancji? Efekty języka totalnej konfrontacji dotykają wszystkich stron. Tak jest, ale czy tego naprawdę chcemy? Czy świadomie godzimy się na taki język komunikacji w naszym świecie? Na te pytania będziemy próbować odpowiedzieć podczas kolejnej edycji Akademii Dialogu - mówi Zbigniew Judasz, koordynator Akademii Dialogu. 

Na każde spotkanie zapraszany jest gość, specjalizujący się w danej tematyce. Nie inaczej będzie też tym razem. Podczas jutrzejszego spotkania wystąpi Katarzyna Kaczorowska - dziennikarka, pisarka i aktywistka, działająca na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich praw. Początek o godzinie 18:00 w Akceleratorze Kultury w Kaliszu.

Sonda
Interesujesz się polityką?