Przekroczenie prędkości

i

Autor: fot. unsplash, ilustracyjne

Ponad 400 kierowców w Kaliszu bez prawka. To cena zbyt szybkiej jazdy

2020-08-21 11:54

To tylko jeden sierpniowy dzień i aż pięciu kierowców, którym za bardzo się spieszyło. Policja w Kaliszu zatrzymała ostatnio kolejnych zmotoryzowanych, który w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km na godzinę. Wszyscy pożegnali się z prawem jazdy. Tym razem niechlubny rekord prędkości ustanowił 19-letni kierowca.

19-latek miał blisko 130 km na liczniku swojego opla na trasie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/ h.

— Młody mężczyzna jechał z prędkością aż 129 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy. Będzie mógł je odzyskać za trzy miesiące — mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

To kolejny na liście 400 innych kierowców, którym w ciągu kilku miesięcy policja w Kaliszu zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

— Od początku roku kaliscy policjanci zatrzymali już 411 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym — dodaje rzeczniczka kaliskich funkcjonariuszy. Policja przypomina też, że takie wyścigi w mieście sporo kosztują. — Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE