Wigilia na kaliskim rynku

i

Autor: Wigilia na kaliskim rynku / Fb

Ponad 21 tysięcy złotych zebrano podczas IX edycji Wigilii na kaliskim rynku

2021-01-11 13:20

To była IX już edycja Wigilii na kaliskim rynku. Pandemia spowodowała, że wydarzenie przeniosło się do Internetu. Mimo tego kaliszanie nie zawiedli i otworzyli swoje serca. Dzięki licznym aukcjom, licytacjom i wydarzeniom towarzyszącym udało się zebrać ponad 21 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Michaliny, Kariny, Sylwii i Zuzi.

IX edycja Wigilii na kaliskim rynku dobiega końca. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i wydarzenie przeniosło się do Internetu. Ale to nie zniechęciło mieszkańców Kalisza i nie tylko. Dzięki różnym wydarzeniom towarzyszącym Wigilii na kaliskim rynku udało się zebrać ponad 21 tysięcy złotych. Pieniądze  zostaną przekazane na leczenie potrzebujących. Tym razem trafią do Michaliny, Kariny, Sylwii i Zuzi.

Udało nam się zebrać 21 tysięcy 786 złotych i 44 grosze. Pieniądze zbieraliśmy dla 5-ki uczestników. W tym jedna osoba - Paweł zmarł. Niemniej jednak wolą rodziny Pawła było przekazanie  pełnej kwoty na kolejnych uczestników Wigilii na kaliskim rynku.

Mówi Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of life, jeden z organizatorów Wigilii na kaliskim rynku.

W grudniu 2021 roku odbędzie się już jubileuszowa X edycja Wigilii na kaliskim rynku.

Patronem medialnym było Radio ESKA.

Baszta Dorotka w Kaliszu