Gra Z Kalisza do Kamerunu z międzynarodowym wyróżnieniem

i

Autor: fot. Annie Spratt, Unsplash.com, ilustracyjne Gra "Z Kalisza do Kamerunu" z międzynarodowym wyróżnieniem

Biblioteka z wyróżnieniem za grę internetową o kaliskim podróżniku

2020-12-29 16:15

Z Kalisza do Kamerunu… po nagrody. Internetowa gra o Stefanie Szolc-Rogozińskim została wyróżniona w międzynarodowym konkursie dla programistów Awwwards Online SL. Aplikacja na komputery i telefony komórkowe została doceniona za „doskonałe dopasowanie do urządzeń mobilnych”.

Grę o losach kaliskiego podróżnika i odkrywcy Kamerunu stworzyła Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu wspólnie z grupą „Panowie Programiści” z Warszawy. Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że do konkursu zgłoszono blisko 10 tysięcy różnych projektów internetowych z całego świata.

– Odnaleźć można tam tysiące stron w ponad w kilkudziesięciu kategoriach nadesłane w liczbie prawie 9 tysięcy z USA i ponad 600 z Polski. Naszą grę „From Kalisz to Camerun” z opisem „Education chat-based game about Stefan Szolc-Rogozinski - a historical traveler from Kalisz in Poland. Game created for the Public Library in Kalisz” (edukacyjna gra o Stefanie Szolc-Rogozińskim, podróżniku z Kalisza; stworzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu) jako wyróżnioną odnaleźć można m.in. w zakładce WINNERS (zwycięzcy) oraz MOBILE EXCELLENCE (doskonałość mobilna) oraz w kategoriach CULTURE & EDUCATION (kultura i edukacja), GAMES & ENTERTAINMENT (gry i rozrywka), ANIMATION (animacja) and ILLUSTRATION (ilustracje)

– czytamy w komunikacie kaliskiej biblioteki.

Gra Z Kalisza do Kamerunu z międzynarodowym wyróżnieniem

i

Autor: fot. zkaliszadokamerunu.pl

Projekt z Kalisza ma jeszcze szansę na nagrodę główną i może zostać Stroną Roku wg społeczności Awwwards o międzynarodowego jury.

A wy możecie sami sprawdzić, czy nagroda jest zasłużona – zagrajcie na www.zkaliszadokamerunu.pl.