Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą. Przypominają Strażnicy Miejscy z Kalisza

i

Autor: mraj

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK

Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą. Przypominają Strażnicy Miejscy z Kalisza

2023-06-21 16:49

Wypoczynek nad wodą tylko w wyznaczonych miejscach. Przypominają Strażnicy Miejscy z Kalisza, którzy jednocześnie apelują o zachowanie bezpieczeństwa. Bo bezpieczny wypoczynek zależy w dużej mierze od nas samych.

Przed nami sezon wakacyjny, słoneczne i upalne dni. Wielu z nas zapewne będzie szukać ochłody nad wodą. By nasz wypoczynek był bezpieczny, należy pamiętać o najważniejszych zasadach. Mówi nam Agata Dybioch, rzeczniczka kaliskich municypalnych

Najlepiej spędzać czas tam, gdzie czuwają ratownicy WOPR i jest jakiś punkt pierwszej pomocy. Dzieci powinny zawsze bawić się nad wodą wyłącznie pod czujną opieką osób dorosłych. Natomiast, gdy wchodzimy z dziećmi do wody, pamiętajmy, aby wyposażyć je w odpowiednie rękawki bądź też kamizelki do pływania.

Po dłuższym leżeniu na słońcu nie należy od razu wchodzić do wody. Pamiętajmy również, by nie wskakiwać do wody, jeśli nie znamy jej głębokości.

Niedopuszczalne jest popychanie osób, wrzucanie osób stojących na kładkach czy pomostach do wody. Nie wolno także podtapiać innych osób – dodaje Agata Dybioch

Gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy nie bójmy się i reagujmy.​ Kaliscy municypalni będą kontrolować kąpieliska i osoby przebywające nad nimi.

Quiz. Arborysta, dekarz, groomer. Czy wiesz, czym się zajmują? Szybki test o zawodach

Pytanie 1 z 10
1. Arborysta opiekuje się: