komeda

i

Autor: BŹ

kultura

Ostrów. Święto muzyki i filmu już za dwa tygodnie!

2023-05-29 9:30

Lista gości zamknięta. Ruszyło odliczanie. Za - równo - dwa tygodnie w Ostrowie ruszy 12. Festiwal Muzyki Filmowej GRAND PRIX KOMEDA 2023. Od 12 do 17 czerwca Ostrów będzie polską stolicą filmu i - a może przede wszystkim - muzyki filmowej. Będą pokazy, spotkania i znakomici goście. Medialnym partnerem festiwalu jest Radio Eska.

Dwa tygodnie dzielą nas od tegorocznego święta muzyki i filmu w Ostrowie.

12 czerwca rusza 12. festiwal GRAND PRIX KOMEDA 2023. Przez pięć dni Ostrów oddychać będzie dobrym filmem, muzyką i rozmowami o kinie ..i nie tylko.

Wśród gości kompozytorzy muzyki filmowej, bo na niej skupia się ostrowski festiwal. Ale także znani aktorzy.

M.in. Maciej Stuhr, który do Ostrowa przyjedzie w podwójnej roli.

- Maciej przyjedzie do Ostrowa i opowie o dwóch filmach. Pierwszy to - jeden z konkursowych obrazów - Fucking Borholm, w którym zagrał jedną z głównych ról. A drugi to etiuda, którą stworzył wraz ze studentami, a do której muzykę napisał Paweł Mykietyn, który z kolei w tym roku walczy o statuetkę, jako autor muzyki do filmu Jerzego Skolimowskiego IO - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

Wśród zaproszonych gości są także m.in. Dawid Ogrodnik, Krzysztof Zanussi czy Katarzyna Figura.

Najważniejsi są - i to trzeba podkreślić raz jeszcze - kompozytorzy bo to właśnie muzyka gra - i to dosłownie - główną rolę podczas festiwalu w Ostrowie.

Radio Eska jest medialnym parterem Grand Prix Komeda 2023 i  - jak co roku - na bieżąco będziecie mogli usłyszeć i przeczytać wszystko co tego święta muzyki i filmu dotyczyć będzie.

Polecamy!

komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda

Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 70.? QUIZ dla uważnych kinomanów

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu “Rejs”: “Proszę pana, ja jestem umysł…”
Źródło: Ostrów. Święto muzyki i filmu już za dwa tygodnie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE