kajdanki

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Prokurator wyjaśnia szczegóły

2024-06-16 16:11

6 osób zatrzymanych, w tym nastolatkowie - prokurator wyjaśnia okoliczności brutalnego, śmiertelnego pobicia 24-latka przed jedną z dyskotek w powiecie ostrowskim. W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok mężczyzny. A zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty.

Do brutalnego, śmiertelnego pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę na parkingu przed dyskoteką.

Między grupą dwudziestokilkuletnich mężczyzn z powiatu kaliskiego, a grupą nastolatków z powiatu ostrowskiego doszło do awantury na terenie parkingu, w trakcie której jeden z 24-latków z powiatu kaliskiego doznał obrażeń ciała i pomimo udzielonej pomocy medycznej w szpitalu zmarł.

Powiedział Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i dodał, że jest nagranie monitoringu ze zdarzenia.

Całość zdarzenia objęta została zapisem monitoringu, który został zabezpieczony i obecnie jest poddawany analizie przez funkcjonariuszy policji. Mogę potwierdzić, że do tej pory zostało zatrzymanych sześć osób. Na obecnym etapie gromadzony jest materiał dowodowy, który pozwoli na wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia, a sprawcy będą mogli zostać ukarani.

Zatrzymane w tej sprawie osoby to młodzi ludzie, są wśród nich nastolatkowie, którzy nie mają nawet 17 lat.

O ich losie zdecyduje Sąd Rodzinny.

Tymczasem klub, przed którym doszło do tragicznych wydarzeń, wydał oficjalne oświadczenie, w którym m.in. składa kondolencje rodzinie zmarłego mężczyzny i podaje, że do pobicia doszło poza terenem dyskoteki.

QUIZ. Huczne romanse gwiazd PRL. Pamiętasz te skandale? Ustrzelisz 7, jesteś mistrzem!

Pytanie 1 z 16
W kim zakochała się piękna Barbara Brylska na planie filmu "Faraon"?
Faraon
Źródło: Ostrów. Śmiertelne pobicie 24-latka przed klubem. Prokurator wyjaśnia szczegóły tragedii