Ostrów/Kalisz. Brutalnie pobili na śmierć bezdomnego. Najbliższe lata spędzą w więzieniu

i

Autor: mraj

SPRAWA KRYMINALNA

Ostrów/Kalisz. Brutalnie pobili na śmierć bezdomnego. Najbliższe lata spędzą w więzieniu

2024-03-22 11:55

Winni zabójstwa bezdomnego! 15 lat więzienia dla Alana O., i 13 lat dla Alana D, którzy w październiku 2022 roku zakatowali na śmierć bezdomnego mężczyznę. Oskarżeni mieli wtedy zaledwie po 18 lat. Do tragedii doszło w jednym z pustostanów w Ostrowie Wielkopolskim.

Nastolatkowie zadawali bezdomnemu ciosy rękami, nogami, a także pałkami drewnianymi i butelką. Ofiarę katowali przez prawie 40 minut. Na koniec Alan O., oddał też na pokrzywdzonego mocz. Skatowanego mężczyznę pozostawili i wrócili do swoich domów. Prokurator chciał dla nich 25 lat więzienia. Sąd w Kaliszu wymierzył niższe kary.

Oskarżeni w chwili czynu dopiero co przekroczyli próg pełnoletności. Wymierzając karę młodocianemu sprawcy Sąd nie może orzec kary dożywotniego pozbawienia wolności. I musi bo takie są wytyczne kierować się tym, aby sprawcę wychować. I właśnie wzgląd i nacisk na kwestie wychowawcze legł u podstaw wymiaru kary - mówiła sędzia Anna Zawiślak.

Obrońcy oskarżonych chcieli wyroków niższych, a nawet zmiany kwalifikacji czynu. Oskarżonych nie było dziś w sądzie.

W naszej ocenie powinno tutaj dojść do zmiany kwalifikacji prawnej w stosunku do mojego mandanta na przestępstwo pobicia. Wnosiliśmy tutaj o karę dwóch lat pozbawienia wolności, dlatego też zapowiadamy apelację. Złożymy w tej chwili wniosek o uzasadnienie i taką apelację do Sądu Apelacyjnego w Łodzi na pewno złożymy – mówi Katarzyna Necel-Stempin - adwokat Alana D.

Wyrok nie jest prawomocny.

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: