orszak

i

Autor: Miasto Kalisz

Święto

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Kalisza

2024-01-05 9:01

Już jutro, 6 stycznia w Kaliszu odbędzie się Orszak Trzech Króli. To święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane właśnie świętem Trzech Króli. Tradycyjnie z tej okazji kaliszanie będą mogli wziąć udział w przemarszu ulicami miasta.

Obchody rozpocznie msza św. w Kościele pw. Świętego Gotarda o godzinie 11.15. Później około godziny 12:00 rozpocznie się pochód w kierunku Kościoła pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. 

Podczas całego Orszaku śpiewane będą kolędy, a jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe korony i śpiewniki. Nie zabraknie także atrakcji na trasie. Całość zwieńczy koncert kolęd w kościele św. Rodziny na Rogatce w wykonaniu zespołu ArtMuz pod kierownictwem Iwony Banasiak, który rozpocznie się o godzinie 13.00 - czytamy w komunikacie miasta Kalisz.

Udział w takim wydarzeniu to świadectwo naszej wiary - tłumaczy ojciec Waldemar Ułanowicz z klasztoru franciszkanów w Kaliszu.

To jest właśnie nasze świadectwo. Świadectwo i dawanie świadectwa innemu, drugiemu człowiekowi, że jesteśmy ludźmi wierzącymi. Że to światło, które przyszło na świat jest światłem obecnym także i dziś. Ciągle jest nad nami, nas prowadzi, nas poucza, wskazuje drogę, którą mamy iść, dlatego też idziemy. 

Organizatorami Orszaku jest Fundacja Polska Jutra, Duszpasterstwo Akademickie „Na piętrze”, Stowarzyszenie Akcji Miłosierdzia im. ojca Stefana Dzierżka.

Sonda
Czy weźmiesz udział w kaliskim Orszaku Trzech Króli?