lis

i

Autor: pixabay

Odpowiedzą przed sądem za dramat lisów! Jest akt oskarżenia ws. fermy pod Krotoszynem

2021-07-28 10:41

Odpowiedzą na znęcanie się nad lisami na fermie pod Krotoszynem. Jest finał śledztwa ws. dramatu zwierząt, który - w październiku ubiegłego roku - ujawnili działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Lisy umierały z głodu i pragnienia. Część została zagryziona. Oskarżonym grozi kara do 5 lat więzienia. Proces toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Krotoszynie.

O znęcanie - ze szczególnym okrucieństwem - zostały oskarżone dwie osoby, które na fermie pracowały. 38 - letnia kobieta  i 22- letni mężczyzna.

Kobieta miała zwierzęta m.in. głodzić - mówi ESCE Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W oparciu o poczynione ustalenia, prokurator postawił 38 - letniej kobiecie zarzuty znęcania się nad zwierzętami, ze szczególnym okrucieństwem, poprzez m.in. brak dostępu do wody i jedzenia. A także trzymanie zwierząt w stanie rażącego zaniedbania. To doprowadziło lisy do silnego odwodnienia, kacheksji, a także śmierci głodowej. Poprzedzonej cierpieniem zwierząt.

Tragiczny los spotkał co najmniej 220 listów. A także dwa psy i dwa jenoty.

Kolejnych 130 (lisów) - oskarżeni mieli niehumanitarnie zabić. Tutaj zarzuty usłyszał także 22 - letni mężczyzna.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczący zachowania z 28 października ubiegłego roku, gdzie znęcali się nad powierzonymi im lisami w ten sposób, że nie mając odpowiednich kwalifikacji i odpowiedniego urządzenia elektrycznego, a także dodatkowego urządzenia elektrycznego, uśmiercali w nieprawidłowy sposób lisy.

Dodaje prokurator Maciej Meler.

Obrońcom zwierząt, którzy w październiku ubiegłego roku interweniowali na fermie,  kilkadziesiąt lisów udało się uratować.

Za znęcanie się - ze szczególnym okrucieństwem - nad zwierzętami grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Insektarium Centrum Przyrodniczego
Źródło: Odpowiedzą przed sądem za dramat lisów! Jest akt oskarżenia ws. fermy pod Krotoszynem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE