szpital

i

Autor: Szpital Kalisz/Fb

Zdrowie

Nowe urządzenia do nadzoru telemetrycznego w kaliskim szpitalu - umowy już podpisane

2024-02-02 10:40

Będą nowe urządzenia do nadzoru telemetrycznego w kaliskim szpitalu. Lecznica właśnie podpisała umowę na dostarczenie 300 takich sprzętów. Ich łączny koszt to milion złotych.

Urządzenia, które mają trafić na kaliską kardiologię będą w czasie rzeczywistym pokazywać co dzieję się z sercem pacjenta, u którego został wszczepiony stymulator albo kardiowerter. I w przypadku kłopotów medycy od razu zostaną o tym poinformowani.

Zdalne monitorowanie parametrów przekazywanych z urządzeń wszczepialnych umożliwia kontrolowanie stanu zdrowia pacjentów w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie, szybsze podjęcie właściwej interwencji medycznej. Pierwsi pacjenci już są objęci telemetrycznym nadzorem, a specjaliści planują, aby taką opiekę otrzymywał każdy pacjent już w momencie gdy opuszcza nasz szpital po wszczepieniu kardiologicznego implantu - informuje szpital w Kaliszu.

Taka opieka telemetryczna to nowość w "Okrąglaku". Realizowana jest od grudnia, a kaliska lecznica jest - póki co - jedyną w naszym regionie, która taką usługę świadczy. Opieką zostali objęci pacjenci z 4 powiatów.

Sonda
Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny padł kiedyś ofiarą oszustów?