pies

i

Autor: pixabay.pl

Społeczne

Kaliszanie jadą za darmo, ale ich pupile już nie - czy Kaliskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany?

2024-01-19 10:25

Kaliszanie od roku mogą bezpłatnie jeździć autobusami KLA. Nie płacą też za przewóz wózków czy rowerów, ale muszą kupić bilet dla swojego zwierzaka. To nielogiczne - mówi radny miejski Tomasz Wasiak, który złożył interpelacje w tej sprawie.

Rok temu Kaliskie Linie Autobusowe wprowadziły bezpłatne przejazdy autobusami dla mieszkańców. Pasażerowie nie muszą też płacić za przewóz rowerów albo wózków, ale za swoje zwierzęta już tak. I właśnie w tej sprawie radny miejski Tomasz Wasiak złożył interpelacje, a w niej wniosek o zniesienie opłat.

Zwróciło się do mnie wielu kaliszan posiadających psy lub koty, którzy, mimo że sami nie płacą za przejazd autobusami, muszą płacić za bilet za swoje zwierzątka. Często są to zwierzęta terapeutyczne, to trzeba też podkreślić, czyli zwierzęta, które pomagają dojść od zdrowia osobom chorym na depresję, na epilepsję i tym podobne. Wydało mi się to nielogiczne, że skoro mieszkaniec Kalisza może jechać za darmo, to dlaczego jego pies czy kot musi mieć opłacony bilet. Szczególnie że za przewóz rowerów, czy wózków dziecięcych, czy inny bagaż nie płaci - mówi radny Tomasz Wasiak.

Prezydent miasta Krystian Kinastowski obiecał zająć się sprawą. Radni mają dostać niebawem projekt uchwały dotyczący zniesienia opłat za przewóz zwierząt w autobusach KLA.

Sonda
Czy podróżujesz autobusem z psem albo kotem?