nowy rok

i

Autor: pixabay

Nielegalna uroczystość u wójta Żelazkowa? Policja sprawdza czy złamano prawo

2021-01-05 13:42

Nielegalne spotkanie noworoczne pod Kaliszem? Policja wyjaśnia okoliczności spotkania w gminie Żelazków, gdzie wójt - Sylwiusz Jakubowski, miał zaprosić kilkadziesiąt osób na świąteczno - noworoczne spotkanie. Fragment nagrania ze spotkania pokazała jedna z ogólnopolskich telewizji.

Policję - o zgromadzeniu w Domu Seniora - powiadomiono telefonicznie. We wskazanym miejscu jednak funkcjonariusze nikogo nie zastali. Sprawa jest wyjaśniana - mówi Anna Jaworska Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, jednak policjanci nie zastali na miejscu żadnego z uczestników.  Z relacji świadka wynikało jednak, że taka impreza miała miejsce, dlatego sporządziliśmy dokumentację i prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Przesłuchani zostaną świadkowie, jak i osoba zgłaszająca. Sprawdzimy też osoby, które w spotkaniu miały brać udział. Informacja zostanie również przekazana do Sanepidu.

Wójt Żelazkowa  nie daje o sobie zapomnieć.

W ubiegłym roku głośno o nim było przy okazji dwóch wyroków sądu - za naruszenie nietykalności policjanta podczas marszu równości w Kaliszu i za znieważenie strażaków, którzy interweniowali podczas awantury w domu wójta.

Teraz będzie się tłumaczył ze spotkania z innymi samorządowcami.

W związku z pandemią wesela, komunie, stypy i inne uroczystości oraz przyjęcia okolicznościowe w Polsce są zabronione.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE