nowy rok

i

Autor: pixabay

Nielegalna uroczystość u wójta Żelazkowa? Policja sprawdza czy złamano prawo

2021-01-05 13:42

Nielegalne spotkanie noworoczne pod Kaliszem? Policja wyjaśnia okoliczności spotkania w gminie Żelazków, gdzie wójt - Sylwiusz Jakubowski, miał zaprosić kilkadziesiąt osób na świąteczno - noworoczne spotkanie. Fragment nagrania ze spotkania pokazała jedna z ogólnopolskich telewizji.

Policję - o zgromadzeniu w Domu Seniora - powiadomiono telefonicznie. We wskazanym miejscu jednak funkcjonariusze nikogo nie zastali. Sprawa jest wyjaśniana - mówi Anna Jaworska Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, jednak policjanci nie zastali na miejscu żadnego z uczestników.  Z relacji świadka wynikało jednak, że taka impreza miała miejsce, dlatego sporządziliśmy dokumentację i prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Przesłuchani zostaną świadkowie, jak i osoba zgłaszająca. Sprawdzimy też osoby, które w spotkaniu miały brać udział. Informacja zostanie również przekazana do Sanepidu.

Wójt Żelazkowa  nie daje o sobie zapomnieć.

W ubiegłym roku głośno o nim było przy okazji dwóch wyroków sądu - za naruszenie nietykalności policjanta podczas marszu równości w Kaliszu i za znieważenie strażaków, którzy interweniowali podczas awantury w domu wójta.

Teraz będzie się tłumaczył ze spotkania z innymi samorządowcami.

W związku z pandemią wesela, komunie, stypy i inne uroczystości oraz przyjęcia okolicznościowe w Polsce są zabronione.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?