Młodziezowy Dom Kultury w Kaliszu w nowej lokalizacji

i

Autor: MR Wystawa prac wychowanków kaliskiego MDK-u

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu zmienił lokalizację

2020-02-27 10:54

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu zmienił lokalizację. Od teraz mieści się przy ulicy Teatralnej. Choć prace remontowe trwały kilka miesięcy, to warto było poczekać na efekt. Bo budynek jest doskonale przygotowany i wyposażony. Dzięki temu młodzież może doskonalić swoje umiejętności i rozwijać pasje w przystosowanych pracowniach. Kaliski MDK oferuje ciekawe zajęcia.

Decyzja o tym, aby przenieść Miejski Dom Kultury w Kaliszu do budynku przy ulicy Teatralnej, zapadła rok temu. Przez kilka miesięcy trwały prace remontowe i przygotowawcze. I udało się. 26 lutego odbyło się uroczyste otwarcie, podczas którego nie zabrakło akcentów artystycznych. Zespół Teatralny "Ta strona" wystąpił ze  spektaklem pt. "Serenada" Sławomira Mrożka.  Swoje talenty chętnie prezentowali także wychowankowie zajęć muzycznych.


Charakteru takiego indywiduum się nie zmieni. Można je polubić. My nawet pokochaliśmy. I mamy wrażenie, że z wzajemnością, bo dobrze się tutaj czujemy.

Cieszy się z nowej siedziby Beata Paszak, dyrektor kaliskiego MDK-u.

Młodzieżowy Dom Kultury to coś więcej niż tylko budynek.

Młodzieżowy Dom Kultury tworzą ludzie, wychowawcy tutaj pracujący, a przede wszystkim młodzież, która bardzo chętnie tutaj przychodzi, działa, rozwija się.

Dodaje prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

Młodzieżowy Dom Kultury prowadzi bogatą ofertę zajęć. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia plastyczne.

Prowadzę zajęcia plastyczne i terapeutyczne, z dziećmi od 5-10 lat oraz z osobami niepełnosprawnymi bez względu na wiek. Ostatnio odbył się  wernisaż "Tęczowo i kolorowo" w naszej Galerii Szatnia.

Swoje prace zaprezentowali moi niepełnosprawni podopieczni.  To  wspaniały świat postrzegany ich oczami. Pełen niezwykłych barw, form. Można powiedzieć, że świat pełen magii.

Mówi Beata Solińska, prowadząca zajęcia plastyczne.

Obecnie na zajęcia  do kaliskiego MDK-u uczęszcza około 700 uczestników.

Otwarcie MDK w Kaliszu