deszczówka

i

Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Milion zł na deszczówkę w regionie

2021-07-26 14:00

23 samorządy w Wielkopolsce dostaną dostacje w ramach programu „Deszczówka”. W sumie na zielone inwestycje, które mają gromadzić wodę opadową, samorząd województwa przeznaczy blisko milion zł.

O dotację starało się 26 samorządów. Wsparcie otrzymają 23. Dotacja wynosi do 70% kosztów poniesionych przez samorząd, ale nie więcej niż 50 tysięcy zł, na budowę zbiorników retencyjnych przy obiektach sportowych, oświatowych itp.

-- Tegoroczny nabór wniosków w ramach programu „Deszczówka” dowodzi zainteresowania lokalnych samorządów zagospodarowania tych „darmowych” wód na cele nawodnieniowe. Samorząd Województwa Wielkopolskiego, chcąc zwrócić uwagę lokalnych samorządów terytorialnych na ważny aspekt, jakim jest mała retencja, umożliwia im pozyskanie wsparcia na realizację rozmaitych zadań, związanych z łagodzeniem skutków suszy oraz nawalnych opadów, które coraz częściej nawiedzają nasz region, czyniąc znaczne szkody

- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W pierwszej edycji „Deszczówki” z dofinansowania skorzystał powiat kaliski, budując zbiorniki na deszczówkę przy szkołach w Liskowie i Opatówku.

Program „Deszczówka” ma promować działania zapobiegające suszom i powodziom, poprzez odpowiednie gromadzenie i zagospodarowanie wody opadowej do nawadniania terenów zielonych. Przy okazji samorządy oszczędzają na wodzie. Ponadto takie inwestycje mają także zmniejszać ryzyko zalania budynków podczas silnych opadów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE