szybowce

i

Autor: Aeroklub Ostrowski/fb

SPORT

Michałków. Najlepsi juniorzy już za miesiąc walczyć będą o medale mistrzostw świata!

2024-06-17 6:49

Rywalizacja ruszy za miesiąc. Od 13 do 27 lipca na lotnisku w Michałkowie odbywać się będą 13. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów. To jedna z najważniejszych w 2024 roku imprez szybowcowych na świecie. Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Blisko 70 młodych szybowników z całego świata stawi się już za niespełna miesiąc na lotnisku w Michałkowie, by rywalizować w 13. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów. To jedna z najważniejszych w 2024 roku  imprez szybowcowych na świecie.

O medale walczyć będą reprezentanci z 21 państw, w tym - chyba po raz pierwszy do tej imprezy - piloci z Japonii i Indonezji.

Medialnym partnerem mistrzostw jest RADIO ESKA, więc tym bardziej zachęcamy by w lipcu na podostrowskie lotnisko zajrzeć. Najbardziej widowiskowe są stary i powroty szybowców.

Aeroklub Ostrowski ma już na swoim koncie organizację podobnych wydarzeń. I zawsze się w roli gospodarza sprawdza doskonale. Jak mówi jego szef Karol Skarżyński - przygotowania do mistrzostw są już na ostatniej prostej, wszystko dopinane jest na przysłowiowy ostatni guzik. Zawody oficjalnie rozpoczną się 13 lipca, ale piloci pewnie pojawią się wcześniej, nawet o tydzień lub dwa - by sprawdzić teren.

QUIZ: Taco Hemingway vs Juliusz Słowacki. Czyje to wersy?

Pytanie 1 z 10
"Światło Księżyca policzkuje żyrandol" - Czyje to słowa?
Źródło: Michałków. Najlepsi juniorzy już za miesiąc walczyć będą o medale mistrzostw świata!