Kolejne narkotesty trafiły do kaliskich policjantów

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

SPOŁECZNE

Kolejne narkotesty trafiły do kaliskich policjantów

2024-03-06 16:10

300 narkotestów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Testy posłużą policjantom do walki z przestępczością narkotykową. Testy przekazał kaliski magistrat.

Kolejna partia testów do wykrywania narkotyków została przekazana na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Te specjalistyczne testy są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kalisza.

Narkotesty najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Tego typu testy są również używane przez policjantów w stosunku do osób (także nieletnich), podejrzewanych o zażywanie narkotyków. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej – informuje kaliska policja.

Narkotesty kosztowały blisko 6 tysięcy złotych.  Zakupione zostały ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024-2026.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne