Polandrockowa gitara od Szymona Chwalisza

i

Autor: Szymon Chwalisz

Kolejna Polandrockowa gitara prosto z atelier Szymona Chwalisza!

2022-07-25 10:30

Jedenasta gitara na jedenaście lat współpracy ostrzeszowskiego artysty z Fundacją WOŚP. To już ponad 350 tysięcy złotych przekazanych na pomoc innym dzięki twórczości Szymona. Jak sam przyznaje, PROJEKT GITARA stał się jego oczkiem w głowie. Wiemy już, czyje portrety zobaczymy w tegorocznej edycji!

Jedenaście lat temu rozpoczęła się jego przygoda. To już jedenasta gitara przekazana Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zostanie wylicytowana już w styczniu podczas kolejnego finału.

Gitary stanowią taki mój skarb. Z resztą nie tylko mój, ale także gości Pol'and'Rock Festival oraz fundacji WOŚP. To przedmiot, który myślę na tych aukcjach WOŚP-owych jest jednym z popularniejszych, a na pewno droższych. W sumie gitary nazbierały już ponad 350 tysięcy złotych. Cały czas jestem w szoku, że moja praca, pasja, malowanie są w stanie przełożyć się na takie sumy. Rekordowo gitara została sprzedana za ponad 70 tysięcy złotych. To jakieś kosmiczne rzeczy! Stało się to chyba dziełem sztuki, przedmiotem kolekcjonerskim - mówi Szymon Chwalisz.

Artysta na swoich gitarach maluje portrety gości Pol'and'Rock Festival. Zarówno muzyków, jak i ludzi kultury i sztuki z Akademii Sztuk Przepięknych. W sumie, na swoim koncie ma już ponad 70 portretów.

Co roku portretuję 5-6 osób. Czasami jest tak, że Jurek Owsiak podsuwa mi, kogo warto umieścić, ale głównie są to moje wybory. To są także moje marzenia, bo nie ukrywam, że sportretowałem także osoby, które naprawdę cenię. Wybór jest więc różny. W tym roku mam już sportretowanego Tomka Organka, Marcina Dorocińskiego oraz Dawida Ogrodnika - dodaje artysta.

Polandrockowa gitara od Szymona Chwalisza Tomasz Organek

i

Autor: Szymon Chwalisz
Polandrockowa gitara od Szymona Chwalisza Marcin Dorociński

i

Autor: Szymon Chwalisz
Polandrockowa gitara od Szymona Chwalisza Dawid Ogrodnik

i

Autor: Szymon Chwalisz

Kolejnym bohaterem tegorocznej gitary będzie Adam Nergal Darski. Artysta w swych pracach używa metody aerografu.

Aerograf to taki malutki pistolecik lakierniczy, taki długopis podłączony do sprzężonego powietrza z farbą. Wygląda to tak, że możesz malować albo plamkę szerokości 2-3 cm albo kreskę grubości włosa. Znacznie ułatwia to zrobienie na gitarze portertu, który ma ok. 6-7 cm - wyjaśnia artysta.

Gitarę bardzo często można usłyszeć na scenie Pol'and'Rock Festival.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?
Źródło: Kolejna Polandrockowa gitara prosto z atelier Szymona Chwalisza!