DPS Kalisz - ewakuacja pensjonariuszy

i

Autor: fot. Mirosława Zybura

Kolejna ewakuacja pensjonariuszy DPS w Kaliszu. 40 osób jedzie do szpitali w Poznaniu i w Wolicy

2020-04-24 11:56

40 kolejnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu ewakuowanych do szpitali w Wolicy i w Poznaniu. To osoby zarażone koronawirusem, ale i takie, u których wynik testów był „niejednoznaczny”. Akcja ruszyła dzisiaj przed południem.

Ośrodek opuściło już 9 pracowników, u których badanie potwierdziło zakażenie. Po ewakuacji placówkę opuści także 10 innych pracowników, którzy byli najdłużej w DPS. Są zdrowi, testy nie wykazały u nich koronawirusa, ale są też skrajnie przemęczeni.

W ośrodku przebywa jeszcze okno 70 podopiecznych i 14 opiekunów z DPS oraz kilkunastu wolontariuszy. Administracja ośrodka rozważa wprowadzenie tzw. Turnusowego trybu pracy, potwierdza Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

— Pracują obecnie nad takim wariantem, który po czternastodniowej ciągłej pracy, umożliwiłby pracownikom odpoczynek i wejście drugiej grupy pracowników — wyjaśnia wiceprezydent Podsadny.

Ewakuację prowadzi 12. Wielkopolska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie z 2. Wojskowym Szpitalem Polowym z Wrocławia.

To już trzecia ewakuacja kolejnej grupy mieszkańców DPS w ostatnim czasie. Wczoraj ewakuowano 24 osoby, kilka dni wcześniej do szpitala w Poznaniu przewieziono około 30 osób.