kks

i

Autor: kks kalisz

Piłka nożna

KKS mówi: wybierz sport

2023-10-12 21:06

Wybierz Sport. Taką akcję zaczyna klub KKS Kalisz. To pomysł Mateusza Wysokińskiego, by zawodnicy poprowadzili kampanię dla dzieci i młodzieży, która ma zachęcić je do uprawiania sportu i odciągnąć od komputerów i używek. Jedna część akcji to zaproszenie najmłodszych na orliki i wspólna gra.

Druga to wyjścia szkół średnich - mówi Mateusz Wysokiński. Druga to spotkania w szkołach średnich, rozmowy na różne tematy, nie tylko o sporcie, ale też o pasjach, o tym, co nas motywuje, napędza, co chcemy robić. Ale też jak sport może ochronić przed używkami. Myślę, że ta akcja może przyjąć się dobrze, na to liczę . Taki jest zamiar, by poprzez wyjście na boisko, wspólne treningi, gry na orlikach zachęcić do grania w piłkę nożną, do wejścia do akademii piłkarskiej, ale też do sportu w ogóle. Bo on potrafi zaszczepić wiele ważnych wartości w naszym życiu – przez dyscyplinę, upór w dążeniu do celu.

kks

i

Autor: kks kalisz

Do akcji włącza się cały klub, ale chcemy też zaprosić innych sportowców - dodaje Ilona Juskowiak, rzeczniczka KKS. Wspierają nas wszyscy zawodnicy, wychodzą na orliki. Wspiera nas trener Ozga, który sam ma małe dzieci i wie, jak ważne są takie działania. Zaangażujemy naszą akademią, w której przybywa dzieciaków i to nas bardzo cieszy.

kks

i

Autor: az

Patronem medialnym KKS jest Radio Eska.

kks

i

Autor: az